Classic Tour Patek Philippe Ref. 2499 milionów kalendarzy Czas Repliki Zegarków

Repliki Zegarkow

W świecie Repliki Zegarków chronograf Patek Philippe Perpetual Calendar jest wyjątkowy. Mogą lepiej działać jako przedstawiciele Repliki Zegarków niż jakikolwiek inny rodzaj czasomierza. Patek Philippe Perpetual Calendar Chronograph to wzorzec branżowy, szczególnie nr 2499.

Ref. 2499 jest następcą Ref. 1518, a Ref. 1518 to pierwsza seria wieczystych chronografów kalendarzowych. Patek Philippe Ref. 2499 został opublikowany w 1951 r. (Oświadczenie) z 35-letnim cyklem produkcyjnym (tj. 1951–1985). Mimo to Ref. 2499 jest nadal rzadkim i rzadkim modelem, ponieważ produkuje mniej niż 10 w większości lat. Według statystyk łączna produkcja chronografu kalendarza Patek Philippe Replika Ref. 2499 milionów to tylko 349.
W ciągu ostatnich 35 lat Patek Philippe Replika wyprodukował cztery generacje chronografów kalendarza nr 24 999, z których każda ma swoje zalety. Pierwsza generacja jest wyposażona w kwadratowy przycisk chronografu, cyfry arabskie i skalę prędkościomierza. Druga generacja (jak pokazano w tekście) korzysta z okrągłego przycisku chronografu i jest ozdobiona cyframi arabskimi lub znacznikami czasu w kształcie kija, które są zachowane w trzeciej i czwartej generacji. Trzecia generacja zastąpiła skalę obrotomierza peryferyjnym drugim kołem, a czwarta generacja, ostatnia generacja, wprowadziła szafirowy kryształ.

Ref. 2499 ma średnicę 37,5 mm, większą niż poprzednik Ref. 1518, a nawet większą niż następca Ref. 3970. Rozmiar chronografu Patek Philippe Ref. 2499 milionów jest idealny nawet przy dzisiejszych standardach.
Która generacja Ref. 2499 jest najbardziej popularna, kolekcjonerzy mają swoje własne preferencje, ale kolor metali szlachetnych ma największy wpływ na rzadkość zegarków. Jak dotąd złoto jest najbardziej „powszechne”, chociaż termin ten nie wydaje się odpowiedni do opisania tak rzadkiej i wykwintnej Repliki Zegarków. Uważa się, że istnieje około 10 modeli różowego złota, z których każdy ma rozkład. Platyna jest najrzadszą z nich, zachowały się tylko dwie, z których jedna jest ukryta w Muzeum Patek Philippe w Genewie.
Biorąc pod uwagę rzadkość pozycji 2499 i jej znaczenie w historii zegarmistrzostwa, nic dziwnego, że złota ręka jest wyceniona na milion dolarów, a cena różowego złota jest dwa razy wyższa. Ponieważ nie tylko potwierdza to status benchmarku Patek Philippe Ref. 2499 milionów chronografów w branży, ale także podkreśla podziw globalnych kolekcjonerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *